Асошиейтед прес

ПИТСБЪРГ - Бен Ротлисбергер коленичи на тревата и зарови глава в фланелката на шампионата на АФК.

Ще се насладя на това, каза той по-късно.

Никой не трябваше да пита какво има предвид.

Сезон, започнал с четири мача, е на една победа от третата победа в Супербоул.

Неговите Питсбърг Стийлърс се проведе в неделя и спечели третия си шампионат на АФК за шест години с 24-19 над Ню Йорк Джетс.

Ужасните кърпи ще се развият отново на Супербоул, където Стийлърс ще се срещнат с Грийн Бей, след като заглушават дивата група на Рекс Райън. Внимавайте с Big D, тук идва още едно Big D – в черно и златно, и с несравнима история на носене на трофея Lombardi.

И тук идва куотърбек с история на спечелване на големите.

Снимайте, всеки път, когато стигнете до Super Bowl, се чувствате добре, каза Ротлисбергер. Не ме интересува какво преживяваш или какво става. Оставихме много неща зад себе си рано и намерихме начин.

Те очевидно намериха начин да прекратят сезона на Джетс, като го приключат по начина, по който започна - със силни удари. И не от типа на HBO.

1554 Walnut Avenue Antioch, Калифорния

Стийлърс (14-4) ще предизвикат Пакърс, които са фаворити с 2 1/2 точки, с разнообразна атака, водена от техния куотърбек и бек Рашард Менденхол.

И с защита, водена от Джеймс Харисън, която имаше тъчдаун за тъчдаун и стойка на гол линията, която спря завръщането на Джетс през четвъртата четвърт. Със сигурност ще тества Aaron Rodgers в играта за заглавието на 6 февруари в Арлингтън, Тексас.

Тази задушаваща защита даде тон за по-голямата част от студената нощ на Хайнц Фийлд, за да сложи край на зашеметяващата серия на Джетс след сезона. Райън удари слушалките си, когато Антонио Браун хвана пас за първи даун, което позволи на Питсбърг да се задържи и да изтече часовника.

При нас не винаги е красиво, каза Рьотлисбергер, но ние вършим работата. Имаме много упоритост. Имаме отношение и манталитет да не се отказваме. Просто всички винаги са до един за друг.

Стийлърс скочиха срещу Джетс (13-6) с доминиращо първо полувреме и поведоха с 24-3. Менденхол имаше 95 от своите 121 ярда и тъчдаун.

Изиграхме добро полувреме. Никога не сме играли добра игра и това беше разликата, каза Райън в интервю след мача за CBS. Стигате до този момент, трябва да изиграете страхотен мач срещу страхотен съперник, а ние изиграхме добро полувреме и това беше всичко.

Още един страхотен мач на Roethlisberger и неговите съотборници и сезонът ще приключи по начин, който едва ли някой може да предвиди през септември.

Той отхвърли първите четири мача за сезона за нарушаване на политиката за лично поведение на НФЛ - резултат от обвиненията на студентка, че я е насилвал сексуално в Джорджия миналия март. Куотърбекът никога не е бил съден за това, което е вторият подобен набор от обвинения срещу него.

Сега той ще поведе Steelers в осмия им Super Bowl, игра, с която се справят доста добре - и ще имат рекордните шест титли, които да покажат за нея. Стийлърс спечелиха титли от Супербоул с отборите си от 2005 и 2008 г., водени от Рьотлисбергер и яростна защита, предизвикана от плеймейкърския безопасност Трой Поламалу.

Неговите съотборници избиха Jets на линията на схватката преди оживения прилив в Ню Йорк през второто полувреме.

Тази година преодоляхме много повече препятствия, отколкото в миналото, каза Поламалу. Но имаме още един.